יום שבת, 3 בנובמבר 2018

תזונה נגד דלקתית, שומנים נוגדי דלקת - קובי עזרא

בעבר היחס בין חומצות השומן הנ"ל היה כ- 1:1 עד 1:2, אך כיום בתזונת האדם מערבי היחס עשוי להגיע לרמה של 1:20 לטובת חומצות השומן מסוג האומגה-6 הדלקתיות.


קובי עזרא Ph.D מספר על תזונה אנטי דלקתית, שומנים נוגדי דלקת ומחלות דלקתיות.

תודות לאתר: http://diet2all.net

חומצות שומן חיוניות הן לדעתי החשובות ביותר בהשפעה הנוגדת דלקות. יש חומצות שומן ה"מציתות" את התהליכים הדלקתיים ושיש את חומצות השומן האנטי דלקתיות. חומצות חומצות השומן הן אומגה 3-6-9. אומגה 6 נחשבת לחומצת השומן הפרו דלקתיות. למרות שהן חומצת שומן נחוצות לגופנו, אך ברמות גבוהות הן מעודדת יצירת גורמים המעודדים דלקת. לעומתן יש את חומצות השומן מסוג אומגה-3 הן מסייעות ביצירת רכיבים אנטי דלקתיים. להן עלנו לשאוף לצמצם את צריכתם של חומות השומן מסוג אומגה 6 ולהגביר את חומצות השומן מסוג אומגה-3.חומצות השומן אומגה 6 בעולם המערבי מצויות כשמנים צמחיים, כתירס, סויה, חריע, חמניות ועוד.

חומצות השומן אומגה 3 המסייעות לצמצום התגובה הדלקתית, המצויים בדגים, בעיקר בסרדינים, סלמון, מקרל וטונה. אכילת דגים ניתן לקבל ישירות את חומצת שומן שהגוף יכול לנצל באופן אופטימלי (EPA ו-DHA). מקורות נוספים צמחיים הם: עלים ירוקים, זרעי פשתן וזרעי צ'יה, אגוזי מלך.חומצות השומן מסוג אומגה-9 היא חומצת שומן אנטי דלקתיות המצויות בשמן זית, אבוקדו ואגודי מקדמיה. מומלץ לוודא ששמן הזית שאנו אוכלים ממקור של כבישה קרה ואינו מחומצן או מעופש, היות ושמן שעבר תהליכי חמצון מגביר תגובה דלקתית בגופנו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

פרטים עלי

התמונה שלי

יעקב עזרא Ph.D, מומחה לרפואה נטורופתית ולתזונת ספורטאים, הינו דמות ידועה בתחום הספורט בכלל ופיתוח-הגוף והכושר בפרט, מרצה בתחום הרפואה ומשלב את הסבריו אודות התזונה, רפואת הצמחים, הספורט וכ"ו.
להלן קישורים לאתר: דיאטה מהירה, ...

ספרים שכתב יעקב עזרא

* סיפרו הראשון "אבן הפינה בתחום פיתוח-הגוף", אשר נשא הצלחה מרובה בשנת 1993. הספר עוסק בתזונה ותוכניות אימונים שונות, מה רצוי לאכול לפני האימון? ומה לאכול לאחר האימון? תוכניות אימונים ביתית, תוכניות אומונים למתחילים ולמתקדמים.

* הספר: "ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי", הספר עוסק בתזונת ספורט, תוספי מזון למי כדי ולמה?, פסיכולוגיית ספורט בספורט התחרותי, דיאטה, דיאטות שונות (דיאטות של ספורטאים ודיאטות כלליות), פציעות ספורט דרכי מניע וטיפול, ויטמינים, מינרלים, צמחי מרפא, ועוד...


* כמו גם, כתב את הספר: "סטרואידים כל מה שרצית לדעת! ולא העזת לשאול?"הספר עוסק בתחום שלא "מדברים" עליו הרבה: הסמים בספורט, מספר על תרופות שונות (הורמונים סטרואידים, הורמוני גדילה וכו') והשלכותיהן במטרה להבין אודות הסכנות, היתרונות ועוד...

רשימת חברות עבורן כתב ד"ר יעקב עזרא קטלוגים:

* חברת Sport One - מוצרים המיועדים לפיתוח הגוף, לספורטאים (נכתב בעבור היבואנים יורי קופאי - מחברת יורולינק וגל זלצמן).
* חברת Nutrina (אשר בבעלות חברת וילבוש בע"מ) - אודות המוצרים: "קאלמאק" ו-"קאלמאק ספורט".
* חברת Universal Natrition (יוניברסל נוטרישן) - מוצרים המיועדים לספורטאים, פיתוח גוף, דיאטה, חיטוב והרזייה (נכתב עבור היבואן רונן שיווק).
* חברת Super Nutrition (סופר נוטרישן) - (כתיבת קטלוגים עבור תוספי מזון ליבואן רונן שמחה).
* חברת HEALHY' N FIT - מוצרים המיועדים לפיתוח-הגוף והכושר, ודיאטה (כתיבת קטלוג מוצרים עבור היבואן גל זלצמן).
* חברת אלכימיסט צמחי מרפא בע"מ - צמחי האמזונס. - (נכתב עבור: אריאל שביט - צמחי האמזונס).
* המוצר דיאטה סטופ-איט StopEat - מדכא תיאבון, מיועד לדיאטה, לדיכוי התיאבון (עבור: זומר, חמי רגב).
* המוצר CLA EXTREAME - שורף שומנים, מוצר המיועד לדיאטה, הרזייה וחיטוב השרירים (עבור: רונן שיווק).
* קטלוג של חברת סופר אפקט - חברה המתמחה בתוספי מזון לספורטאים ודיאטות מוצרים כשרים (עבור: זומר, חמי רגב).