יום שישי, 28 בפברואר 2014

אימון בזמן קצר

אין לכם מנוי בחדר כושר, אתם לא חושבים שזו הוצאה מוצדקת ובכלל, אתם לא מכורים לספורט. יכולתם להיות, אבל אין לכם בכלל זמן לכך. זה לא אתם, זה סדר היום הכאוטי שלכם שדורש מכם הרבה לפני שתוכלו בכלל להתפנות לכך.

אתם לא לבד בתחושה הזו, ויש בה משהו נכון. אבל למרות הכול הייתם רוצים לעסוק בספורט באופן קבוע ולשלב אותו כחלק מן היום יום שלכם. ובכן, נתונים מחקריים בנושא מראים כי גם שילוב של פעילות ספורטיבית מתונה וקצרה, כחלק משגרת היום תורמים לשיפור במצב הכושר הכללי שלנו ומייצרים תחושה טובה. איך מגיעים ליעד הנכסף?

ראשית, קבלו את סדר היום העמוס שלכם כמצב נתון אך בתוכו נסו למצוא את הזמן, והוא לא רב בכדי להתחיל ולבצע סדרה של פעילויות גופניות מגוונות. אימון כושר בזמן קצר

ריצה קצרה

ריצת ערב קצרה, במקום צפייה בתוכנית החדשות שלכם יכולה להיות פתרון מצוין. כן, גם ריצה של 10 דקות עד רבע שעה כמה פעמים בשבוע תורמת לכם. יש לכם רבע שעה שלוש פעמים בשבוע לצורך כך וזהו זמן שתוכלו לפנות בקלות.

מדרגות לא מעלית

עלו במדרגות הביתה ולא במעלית, איך לא חשבתם על כך? לא כל יום, אבל שוב, שלוש פעמים בשבוע הפכו את פעילות השגרה שלכם למועילה.

הליכה מהירה

10 דקות של הליכה מהירה יכולים להיות זמן טוב לסכם עם בן או בת הזוג את חוויות היום ובו בעת להפיק מכך תועלת גופנית. זהו זמן איכות שתגלו כי אתם יכולים לנצל אותו כפול שניים. גם לדבר ולהתעדכן,  וגם להתעמל.

רכיבה על אופניים

במקום לקחת את הרכב לקניון או לסופרמרקט הקרוב, החזיקו זוג אופניים בהישג יד וגוונו את הנסיעות לסידורים, במקום ברכב, עשו זאת מעת לעת על ידי רכיבה על אופניים.

‏מתיחות במשרד

יש שורה ארוכה של תרגילים שניתן לבצע מול מחשב. מתיחות והמרצת מחזור הדם. אתם "קבורים" במשרד שעות מטורפות? יתכן שזהו בדיוק המקום לבצע תרגול קצר. המון סרטוני מידע  ביו טיוב יכולים לסייע לכם בביצוע התרגילים און ליין!

חוגים עם הילדים

אתם לא חייבים רק להסיע אותם! קחו חלק בפעילות הגופנית של ילדיכם. יזמו שעת איכות בשבוע שבה אתם מתרגלים ביחד עם הילד את התחביב שכל כך חשוב לכם שהוא יפתח, טניס או שחיה, פעילות גופנית משותפת עם בני המשפחה מתרחשת באותו חלון הזמן שממילא הקצבתם לכם.

ככלל, אם בוחנים את שגרת היום יום שלנו, זמן, למרות שהוא משאב יקר, בניהול נכון, ניתן להפיק ממנו יותר. והכנסה של פעילות גופנית, בשגרה של 10 דקות בכל יום, היא משהו שכל אחד ואחת מאתנו יכולים וצריכים להרשות לעצמנו. שיפור איכות החיים הוא מידי, קל וזמין!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה